T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ORDU / AKKUŞ - Akkuş Halk Eğitimi Merkezi

Akkuş Halk Eğitimi Merkezi

Telefon
0 (452) 611 20 75
Belgegeçer
0 452 611 34 36
WEB
https://akkushem.meb.k12.tr
Adres
Merkez Mah. İstiklal Cad. No 79 52950 Akkuş/ORDU
Vizyon
Teknolojiyi tamamen yakalamış, personel ve eğitim araçlarıyla donatılmış, Belde ve Köylerdeki tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı sağlamış, İstihdama yönelik kurslarımızdan ürün elde etmeyi başarmış, Okur-Yazar oranını İlçemizde % 100’e çıkarmış, çağdaş pedagoji anlayışını kavramış bir kurum konumunda olmak.
Misyon
Kurs, seminer, toplantı, bilgi şöleni, kulüp ve benzeri etkinliklerle yaş, eğitim düzeyi, cinsiyet, din ve dil farkı gözetmeksizin, örgün eğitim sistemine hiç girmemiş ya da herhangi bir kademesinde bulunan veya bu kademelerden çıkmış kişilere; okuma-yazma öğretimi ve diğer eksik eğitimlerini tamamlamasına destek sağlayıcı eğitim vermek, tamamlama programları uygulamak, meslekî, sosyal ve kültürel bilgi ve beceriler kazandırmak ya da mevcut bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla İlçemiz Merkezi, Belde ve Köylerinde hizmet vermek.
Başarılar
Öğretmen :5
Öğrenci :6
Derslik :2
BT Sınıfı :1
Saatler
Derslerin başlama bitiş saatleri haftanın yedi günü 08:00 - 24:00 saatleri arasında olup kurslara göre değişmektedir.
Isınma
Merkezi sistem kalorifer tesisatına sahip
Bağlantı
Yok
Yabancı Dil
Ulaşım
İlçemize Karadeniz sahil yoluyla Ünye üzerinden ve Tokat’ın Niksar ilçesi üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Ünye-Akkuş Niksar Karayolu Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan önemli karayollarından biridir.Akkuş İlçe merkezinden Ünye´ye ve Niksar´a düzenli minübüs seferleri vardır.Ayrıca Ankara ve İstanbul´a da otobüs seferleri bulunmaktadır. İlçe merkezi ile belde ve köylere ulaşım minübüslerle yapılmaktadır.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Akkuş İlçemiz Orta Karadeniz´in iç kısımlarında Canik Dağları üzerinde Argan Tepesi eteğinde kurulmuş olup,Doğusunda: Kumru, Batısında: Erbaa ve Niksar, Kuzeyinde: Terme, Salıpazarı, Ünye, Çaybaşı ve İkizce bulunur. Denizden yüksekliği 1340 metredir.2012 verilerine göre ilçee merkezinin nüfusu 7073 belde ve köyleriyle birlikte nüfusu ise 31.106´dır
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Kurumumuz Akkuş İlçe merkezinde bulunmaktadır. Ordu İline uzaklığı 122 Km´dir.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
ANNEN BİZİZ PROJESİYLE 2017 YILINDA İLÇEMİZ NÜFUSUNA KAYITLI EVLENME HAZIRLIKLARI YAPAN FAKAT ANNESİ OLMAYAN 1 KIZIMIZA MERKEZİMİZ KURSİYERLERİ VE USTA ÖĞRETİCİLERİ TARAFINDAN ÇEYİZ HAZIRLANDI.
Yurtdışı Proje Faaliyetleri
AB ARCILIK PROJESİ AB KALORİFER ATEŞÇİLİĞİ PROJESİ
Yazdır